GRAND PRIX 2020 – turniej nr 5 – ogłoszenie

Turniej nr 5

z cyklu

GRAND PRIX 2020

odbędzie się

w niedzielę 11 października o godz. 9.00

w remizie OSP w Karwodrzy

Turniej zostanie rozegrany w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwodrzy, z zachowaniem „dystansu społecznego”.
Do dyspozycji będzie środek dezynfekujący do rąk. We własnym zakresie można zabrać ze sobą maseczki.

Informacje:

 1. Ilość rund: 7
 2. Tempo gry: P’15
 3. Opłata wpisowa: 5 zł.
 4. Jest to piąty turniej z całorocznego cyklu „Szachowe GRAND PRIX 2020”. Planowane było rozegranie 8 turniejów w całym cyklu. Ze względu na obecne ograniczenia rozegranie wszystkich turniejów będzie trudne, ale postaramy się rozegrać ich jak najwięcej.
 5. Jeśli rozegramy nie więcej niż 6 turniejów, to w klasyfikacji końcowej będą liczone wszystkie turnieje z odrzuceniem jednego (najsłabszego dla każdego zawodnika) turnieju. Jeśli damy radę rozegrać 7 lub 8 turniejów, to w klasyfikacji końcowej będą zaliczone turnieje z wyłączeniem dwóch najsłabszych dla każdego zawodnika.
 6. Turniej rozgrywany jest w dwóch grupach wiekowych:
  – dla osób urodzonych w roku 2002 i młodszych,
  – dla osób urodzonych w roku 2001 i starszych.
 7. W turnieju mogą brać udział wyłącznie osoby nie związane z klubami sportowymi, a więc grające w szachy amatorsko (Organizatorzy zastrzegają sobie prawo przyznania tzw. „dzikich kart”).
 8. Dla dzieci i młodzieży prowadzone będą osobne klasyfikacje wiekowe do lat: 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18 (osobno dla chłopców i dziewcząt).
 9. Dla dorosłych prowadzone są klasyfikacje: kobiety, mężczyźni (panowie do 40 lat), seniorzy (panowie po 40-ce), oldboje (panowie po 60-ce).
 10. Msza Święta w Klasztorze w Tuchowie o godz. 7.30.