Turniej internetowy „Szachowy wtorek 6” – ogłoszenie

6 Turniej Szachowy

z cyklu

„Szachowe wtorki”

odbędzie się

we wtorek 12 listopada o godz. 19.00

Pierwotnie zapowiadałem, że turniej rozpocznie się o 18.30, ale ponieważ jedna z grup ma zajęcia szachowe we wtorek po południu, dlatego pozostawiłem godzinę bez zmian.

Jednak prawdopodobnie – ze względu na wtorkowe zajęcia w Domu Kultury – zmienimy termin naszych internetowych turniejów.

Proszę każdego o założenie konta na lichess.org. Jest ono niezbędne, aby wziąć udział w turnieju.

We wtorek około godz. 18.15 w osobnym wpisie pojawi się link oraz hasło do turnieju.

Jeśli ktoś otworzy stronę przed godziną 18.15, to musi ją odświeżyć (np. klawiszem F5) gdyż wpis nie pojawi się automatycznie.

Gdyby ktoś się spóźnił, to informuję, że do turnieju można zapisać się przez cały czas jego trwania, czyli pomiędzy godz. 19.00 a 20.00.

Informacje o turnieju:

  • Tempo gry: P’10’+2″ (10 minut dla każdego, a po każdym ruchu będzie dodane 2 sekundy).
  • Czas trwania turnieju: 1 godzina.
  • Turniej przeznaczony jest dla osób grających w Szachowym GRAND PRIX oraz ich rodzin

Zasady rozgrywania turniejów internetowych są nieco inne niż turniejów tradycyjnych:

  • Nie jest ustalana konkretna ilość rund. Każdy rozegra tyle partii ile zdąży w ciągu 1 godziny. Można sobie zrobić przerwę po dowolnej partii i w dowolnym momencie z powrotem dołączyć do turnieju.
  • Turniej kończy się po upływie 60minut (odliczany czas jest widoczny na monitorze). Partia podczas której upłynie regulaminowe 60 minut nie jest zaliczana do wyników turnieju.
  • Można grać wielokrotnie z tą samą osobą. Z inną osobą można wcale nie zagrać. Dobór przeciwników dokonywany jest automatycznie przez serwer turniejowy. Ja nie mam żadnego wpływu na kojarzenie par.
  • Inna jest punktacja. Za wygranie partii otrzymuje się 2 pkt, za remis 1 pkt. Po wygraniu 2 partii pod rząd punkty w następnej partii są podwajane (za zwycięstwo 4 pkt, za remis 2 pkt.). Porażka lub remis kasuje tę bonifikatę.
  • Ponieważ na turnieju będą widoczne tylko Wasze nicki (nazwy użytkownika/loginy), bardzo proszę, aby każdy kto gra z nami po raz pierwszy, poprzez chat (na stronie turniejowej będzie widoczne specjalne okienko do rozmowy) przedstawił się, żeby było wiadomo kto gra.

Z jednego domu może grać w turnieju więcej niż 1 osoba, jednak każdy grający musi dysponować osobnym komputerem oraz kontem na lichess.org.

Powiadomcie o turnieju swoich kolegów i koleżanki.

 

Dodaj komentarz