1 edycja Internetowej Ligi Szachowej – podsumowanie

W okresie od 11 września do 20 listopada 2018 r. rozegrana została 1 edycja Internetowej Ligi Szachowej.

Wzięło w niej udział 20 osób: 17 juniorów i juniorek oraz 3 osoby dorosłe.

Liga rodziła się w bólach. W pierwszych pięciu turniejach grało po kilka osób (w turnieju nr 4 tylko 3 zawodniczki), jednak z czasem dochodziły nowe osoby. W turniejach 6 i 7 grało już 9 osób, a w ostatnim – 13 osób.

Juniorzy mogli grać we wszystkich turniejach, zaś dorośli – w co drugim turnieju.

Warunkiem, aby zostać sklasyfikowanym był udział w co najmniej połowie turniejów, a więc 4 dla juniorów i 2 dla dorosłych. Spełniło go 6 osób, ale jest to efekt dość długiego procesu „rozkręcania się” naszej ligi. Jestem przekonany, że w 2 edycji warunek ten zostanie spełniony przez wiele więcej osób. Zresztą w naszych rozgrywkach internetowych chodzi głównie o dobrą zabawę.

Oprócz turniejów objętych ligą rozegrane zostały turnieje tematyczne, które nie były do ligi zaliczane, ale służyły podniesieniu swojej wiedzy debiutowej i spróbowaniu swoich sił w różnych debiutach, aby wybrać ten, który każdemu najbardziej się spodoba i wykorzysta go w normalnych turniejach.

Rozegrano następujące turnieje tematyczne:

  • debiut otwarty (dowolny po 1. e4 e5)
  • partia 4 skoczków
  • partia szkocka
  • partia włoska
  • partia hiszpańska

Przypomnę, że nasze turnieje zaczęliśmy grać od wakacji. Rozegraliśmy wtedy 8 turniejów, zaś od września (licząc zarówno ligę jak i turnieje tematyczne) – 13 turniejów.

Mam nadzieję, że każdy następny turniej zgromadzi przez komputerem – tak jak ostatnie 2 turnieje – co najmniej kilkanaście osób!

Wyniki turniejów objętych Internetową Ligą Szachową oraz klasyfikacje możecie znaleźć w menu strony – w zakładce „INTERNETOWE TURNIEJE”.

REGULAMIN 2edycji Internetowej Ligi Szachowej pozostaje bez zmian.

Dodaj komentarz