Mistrzostwa Małopolski do lat 7

20 października w Szkole Podstawowej w Przebieczanach rozegrane zostały Mistrzostwa Małopolski do lat 7.

Wzięło w nich udział 84 młodych szachistów i szachistek. W tym gronie znalazła się nasza 5-osobowa reprezentacja: Gabrysia Gawron, Faustynka Łaś, Ola Łątka, Kuba Morąg i Marcin Sowiżdżał.

Nasi początkujący szachiści (dla Gabrysi i Kuby był to pierwszy turniej, dla Faustynki – drugi, dla Oli – trzeci, a dla całej piątki – pierwszy o tak znaczącej randze) spisali się lepiej niż można było się spodziewać. W 7 rundach Marcin zgromadził 4 pkt, Faustynka, Ola i Kuba po 3 pkt, a Gabrysia 2,5 pkt.). Najlepsza z dziewcząt Faustynka zajęła 16 m-ce, a najlepszy z chłopców Marcin – 23 miejsce.

Jednak najwięcej radości przyniosła nam klasyfikacja 6-latków. W tej kategorii wiekowej Ola Łątka z Lubaszowej zajęła 6 miejsce, a Marcin Sowiżdżał z Burzyna7 miejsce. Zatem mamy dwie osoby sklasyfikowane w pierwszej dziesiątce Małopolski!

Na ceremonii wręczania nagród był obecny Jan Krzysztof Duda. Jest to m.in. były Mistrz Świata Juniorów, a obecnie najlepszy polski szachista. Każde dziecko mogło uścisnąć dłoń Mistrzowi!