14 m-ce Leny Mróz w Mistrzostwach Europy

Pod koniec sierpnia w Rydze na Łotwie odbyły się Mistrzostwa Europy w szachach.

Rozegrane one zostały klasycznym tempem, czyli P’90+30″. Rywalizacja odbywała się w kategoriach wiekowych do lat: 8, 10, 12, 14, 16, 18 – osobno dla dziewcząt i chłopców. Lena Mróz startowała w grupie dziewcząt do 12 lat, w której rywalizowały 84 dziewczęta. Rozegrano 9 rund.

Dla Leny był to debiut w imprezie tak wysokiej rangi. I choć jechała tam jako Mistrzyni Polski, to stres zapewne Jej towarzyszył, przynajmniej w początkowych dniach turnieju.

Swój debiut w Mistrzostwach Europy Lena rozpoczęła od remisu. Kolejne dwie partie przegrała, zaś czwartą ponownie zremisowała. Tak więc po 4 rundach Lena miała na swoim koncie 1 pkt i zajmowała miejsce w dolnej części tabeli. Piąta runda była przełomowa – Lena odniosła pierwsze zwycięstwo. Od tego momentu nie było już innych wyników – Lena wygrała wszystkie pozostałe do końca turnieju partie! Łącznie w 9 rundach zdobyła 6 pkt. (5 wygranych, 2 remisy, 2 porażki) i zajęła 14 miejsce w gronie 84 zawodniczek! Była najwyżej sklasyfikowaną Polką w tej kategorii wiekowej.

Po trzech medalach w Mistrzostwach Polski to kolejny sukces Leny w tym roku.

Jedna myśl w temacie “14 m-ce Leny Mróz w Mistrzostwach Europy”

Dodaj komentarz