Kolejny sukces Leny Mróz

Po zdobytym w maju Mistrzostwie Polski, Lena Mróz nie spoczęła na laurach, ale pracowicie spędza czas, wypełniając go treningami i występami w rożnych turniejach szachowych.

Ostatnim były rozgrywki 2 Ligi Juniorów, które zostały rozegrane w Szczyrku w dniach 20-29 lipca. Wystąpiło w nich 36 drużyn z całej Polski. Wśród nich zespół SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza, którego barwy obecnie reprezentuje Lena.

Jak wyglądają rozgrywki 2 ligi juniorów?

Każda drużyna składa się z 6 osób. Na 1 i 2 szachownicy grają chłopcy w wieku 18 lat lub młodsi, na 3 i 4 szachownicy – chłopcy w wieku 14 lat lub młodsi, na 5 szachownicy – dziewczyna w wieku 18 lat lub młodsza, a na 6 szachownicy – dziewczyna 14-letnia lub młodsza. Lena grała na 6 szachownicy. Każdy zespół rozegrał 11 pojedynków, tak więc każdy zawodnik i zawodniczka – 11 partii. Mecze były rozgrywane tempem 90′ + 30”.

W 11 pojedynkach Lena zdobyła 10 pkt, zwyciężając w 9 partiach, a 2 remisując. Nie doznała ani jednej porażki. Była najsilniejszym punktem swojego zespołu! Na swojej szachownicy bezapelacyjnie okazała się najlepszą zawodniczką, pozostawiając w pokonanym polu 35 innych dziewcząt, również starszych, zdecydowanie zwyciężając klasyfikację na 6 szachownicy. A wraz ze swoim zespołem zajęła 3 miejsce w 2 lidze (wśród 36 zespołów) i uzyskując awans do 1 ligi juniorów!

Lena uzyskała ranking 2083, po raz czwarty wypełniając normę kandydacką!

Po tym turnieju Lena ma 3 najwyższy ranking w Polsce w swojej kategorii wiekowej, co tylko jest potwierdzeniem, że tytuł Mistrzyni Polski nie był przypadkiem, a Lena jest w ścisłej czołówce juniorek naszego kraju, a wśród 12-latek obecnie najlepsza!

JP

fotografie – źródło: SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza

Dodaj komentarz