Turniej internetowy – ogłoszenie

Zgodnie z wolą naszych młodych szachistów wznawiamy internetowe turnieje szachowe. Będziemy je rozgrywać w tradycyjnym terminie, czyli we wtorki w godzinach 18-20.

Tym razem turnieje nie będą miały formy ligi szachowej. Każdy turniej będzie niezależny od pozostałych. W związku z tym zmieni się też nazwa naszych turniejów. Od następnego turnieju będę je ogłaszał jako „Szachowy wtorek”. Taką nazwę nosi już obecny turniej.

Na razie nie robię też podziału na turnieje przeznaczone wyłącznie dla dzieci oraz mieszane, czyli z udziałem dorosłych. Rozpoczniemy od turniejów bez ograniczeń wiekowych, czyli dla wszyskich. Jeżeli systematycznie w turniejach będzie uczestniczyło kilkunastu juniorów (szachiści w wieku 18 lat i młodsi), to wrócimy do podziału sprzed wakacji.

Przypominam, że nasze turnieje są przeznaczone dla osób grających w GRAND PRIX 2019 oraz ich rodzin.

Turnieje rozpoczynamy w październiku. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy będzie mógł rozpocząć grę o godz. 18. Ale jak wrócicie do domu po nabożeństwie Różańcowym, to dołączcie do turnieju!

A oto ogłoszenie turnieju:

1 Turniej Szachowy

z cyklu

„Szachowe wtorki”

odbędzie się

we wtorek 1 października o godz. 18.00

Proszę każdego o założenie konta na lichess.org. Jest ono niezbędne, aby wziąć udział w turnieju.

We wtorek około godz. 17.15 w osobnym wpisie pojawi się link oraz hasło do turnieju.

Jeśli ktoś otworzy stronę przed godziną 17.15, to musi ją odświeżyć (np. klawiszem F5) gdyż wpis nie pojawi się automatycznie.

Gdyby ktoś się spóźnił, to informuję, że do turnieju można zapisać się przez cały czas jego trwania, czyli pomiędzy godz. 18.00 a 20.00.

Informacje o turnieju:

  • Tempo gry: P’10’+2″ (10 minut dla każdego, a po każdym ruchu będzie dodane 2 sekundy).
  • Czas trwania turnieju: 2 godziny.
  • Turniej przeznaczony jest dla osób grających w Szachowym GRAND PRIX oraz ich rodzin

Zasady rozgrywania turniejów internetowych są nieco inne niż turniejów tradycyjnych:

  • Nie jest ustalana konkretna ilość rund. Każdy rozegra tyle partii ile zdąży w ciągu 2 godzin. Można sobie zrobić przerwę po dowolnej partii i w dowolnym momencie z powrotem dołączyć do turnieju.
  • Turniej kończy się po upływie 120 minut (odliczany czas jest widoczny na monitorze). Partia podczas której upłynie regulaminowe 120 minut nie jest zaliczana do wyników turnieju.
  • Można grać wielokrotnie z tą samą osobą. Z inną osobą można wcale nie zagrać. Dobór przeciwników dokonywany jest automatycznie przez serwer turniejowy. Ja nie mam żadnego wpływu na kojarzenie par.
  • Inna jest punktacja. Za wygranie partii otrzymuje się 2 pkt, za remis 1 pkt. Po wygraniu 2 partii pod rząd punkty w następnej partii są podwajane (za zwycięstwo 4 pkt, za remis 2 pkt.). Porażka lub remis kasuje tę bonifikatę.
  • Ponieważ na turnieju będą widoczne tylko Wasze nicki (nazwy użytkownika/loginy), bardzo proszę, aby każdy kto gra z nami po raz pierwszy, poprzez chat (na stronie turniejowej będzie widoczne specjalne okienko do rozmowy) przedstawił się, żeby było wiadomo kto gra.

Z jednego domu może grać w turnieju więcej niż 1 osoba, jednak każdy grający musi dysponować osobnym komputerem oraz kontem na lichess.org.

Powiadomcie o turnieju swoich kolegów i koleżanki.

 

 

Dodaj komentarz